Jak zarabiać w Internecie: trzy typowe błędy, których należy unikać w marketingu internetowym

Internet jest dobrą platformą do zarabiania pieniędzy w Internecie i tworzenia bogactwa. Aby niemal natychmiast rozpocząć działalność online, możesz po prostu zapisać się na kurs marketingu internetowego, który zwykle zajmuje od 2 do 3 solidnych dni i kosztuje kilka tysięcy dolarów. Po ukończeniu kursu możesz samodzielnie prowadzić swój biznes internetowy.

visit https://mp3site.pl/

Jednak wskaźnik sukcesu przy tej metodzie jest bardzo niski. Spośród 10 uczestników tylko 5 podejmie działania. Z 10 uczestników, którzy naprawdę podejmują działania, tylko 1 może przetrwać rok. Na 10 sprzedawców internetowych, którzy mogą przetrwać rok, tylko 1 może naprawdę dobrze zarobić i osiągnąć 5-cyfrowy dochód.

Głównym powodem jest to, że wielu sprzedawców internetowych popełnia trzy typowe błędy raz za razem nieświadomie. Typowe błędy są następujące:

Częsty błąd nr 1: Marketing internetowy to proces jednokierunkowy.

Możesz pomyśleć, że wykonałeś doskonały plan. Dlatego wystarczy raz wykonać swój plan i łatwo trafić w przycisk jackpota.

To może być prawda tylko wtedy, gdy masz szczęście, że tak się stało. Lub znasz rynek tak dobrze, że dokładnie wiesz, czego chce rynek. Jednak przez większość czasu brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe.

W prawdziwym biznesie internetowym nie ma idealnego planu. Nigdy nie poznasz zbyt dobrze rynku, ponieważ wymagania rynku szybko się zmieniają w tym szybkim wirtualnym świecie.

Trzeba cały czas badać rynek i wprowadzać odpowiednie zmiany, aby odpowiadały potrzebom rynku. Aby przeprowadzić testy, musisz monitorować ruch, angażować odbiorców, zadawać im pytania i obserwować aktualny trend, aby aktualizować swoją witrynę.

Zwykle po jednorazowym uruchomieniu planu możesz uzyskać trochę sprzedaży, ale nie będzie to luksus. Jeśli masz pecha, możesz również uzyskać zerową sprzedaż.

Jest to punkt krytyczny, ponieważ jest to moment, w którym większość absolwentów kursów marketingu internetowego, którzy podejmują działania, rezygnuje. Kiedy widzą, że nie dochodzi do sprzedaży, uważają, że produkt nie jest opłacalny.

Częsty błąd nr 2: Brak koncentracji na jednym produkcie

Kiedy nowy sprzedawca internetowy zasmakuje sukcesu w sprzedaży, będzie zbyt chętny do wypróbowania innego produktu. Zawsze znajdzie się lepszy produkt do wprowadzenia na rynek, a jeśli zrobi to samo ponownie, zasmakuje kolejnej chwały związanej ze sprzedażą.

Rzeczywistość jest taka, że jeśli chcesz uzyskać 5-cyfrowy dochód z Internetu, nie musisz sprzedawać wielu produktów na raz. W rzeczywistości nie powinieneś tego robić, ponieważ na pewno poniesiesz porażkę.

Większość odnoszących sukcesy sprzedawców internetowych nie zaczyna od wielu produktów. Wielu z nich osiąga 5-cyfrowy dochód, sprzedając tylko 1 produkt.

Jest to również główny powód, dla którego większość sprzedawców internetowych, którzy przetrwali rok, zawodzi po tym. Jeśli osiągnąłeś jakiś zysk z produktu, nie bądź zbyt podekscytowany, aby spróbować promować inny produkt. W rzeczywistości powinieneś skupić się na tym, jak poprawić sprzedaż, zwiększając ruch docelowy, a tym samym uzyskać lepszy współczynnik konwersji.

Częsty błąd nr 3: Nie miej nastawienia przedsiębiorcy

Na tym etapie prawdopodobnie masz stabilny ruch odwiedzający Twoją witrynę. Nadchodzą stałe wyprzedaże. Czy to dobry moment na wypróbowanie nowego produktu?

Tak, możesz to zrobić. Ale dlaczego nie pomyśleć o tym, jak wprowadzić innowacje do istniejącej firmy, aby przenieść ją na wyższy poziom?

O wiele łatwiej jest ulepszyć istniejącą firmę niż wypróbować nową. Dzieje się tak, ponieważ bardzo dobrze znasz rynek, wiesz, czego chce rynek i znasz trendy w biznesie.

Możesz pomyśleć, jaką dodatkową wartość możesz zaoferować istniejącemu rynkowi. Ponieważ zbudowałeś zaufanie do swoich obecnych klientów, znacznie łatwiej jest promować odpowiednie produkty wśród obecnych klientów, a tym samym zwiększać sprzedaż.

Internet to świetna platforma do budowania bogactwa. Jednak, podobnie jak inne platformy biznesowe, odniesiesz sukces tylko wtedy, gdy zrobisz to we właściwy sposób. Zawsze będziesz popełniać wiele błędów na drodze marketingu internetowego, ale najważniejszą rzeczą jest to, że musisz wyciągnąć z tego wnioski i poprawić się. Jeśli nie możesz, powinieneś przynajmniej unikać błędów.

Author: